Fundacja Serce na Dłoni

http://opp.zdrowko.net/

4.Zarząd (FUNDACJA)


Prezentacja członków Zarządu Fundacji

Iwona Kotwicka - Prezes Zarządu.
Urodzona 01.08.1977, mieszkanka Gorzowa Wlkp. , mama 2 dzieci: 20-letniego Jakuba oraz 12-letniego Pawła z niepełnosprawnością ruchową, intelektualną oraz autyzmem.
Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, magister ekonomii o specjalności finanse i rachunkowość, pracuje w jednej z gorzowskich korporacji w Dziale Logistyki Zaopatrzenia. W roku 2017 założyła Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Tacy Sami”, pełniąc funkcję Prezesa Zarządu od początku istnienia Stowarzyszenia do września 2021. Członek Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Pomysłodawca Integracyjnego Placu Zabaw za Filharmonią, wykonanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorzowa w roku 2018.
Od wielu lat działa w obszarze pomocy dzieci z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin, organizując dla nich zajęcia i warsztaty usprawniające, integracyjne oraz wspierające, a także wydarzenia popularyzujące tematykę niepełnosprawności w społeczności lokalnej , jak Bieg Kolorowej Skarpety.
Dane kontaktowe:

Tel. 516 146 057
Tel./Fax 95 735 90 15

Mail Fundacji: fundacjasercenadloni@wp.pl
Józefa Irena Szklana-Berest - wiceprezes Zarządu
Wykształcenie magister pielęgniarstwa, Akademia Medyczna im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Studia podyplomowe AM w Poznaniu - Specjalista w dziedzinie organizacji i zarządzania w Opiece Zdrowotnej , AM w Poznaniu w zakresie Promocja Zdrowia, Wyższa Szkoła Biznesu – studia podyplomowe z zakresu zarządzania jakością. Ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Od 2010r. Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” przy ul. I.Dowgielewiczowej 5 w Gorzowie Wlkp. Wcześniej pielęgniarka, pielęgniarka oddziałowa, przełożona pielęgniarek i naczelna pielęgniarka w Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. W 2018r. zarządzeniem Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego powołana do Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
Córka Katarzyna lekarz medycyny, rezydent Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.
Zainteresowania zawodowe: niesie pomocy osobom starszym, chorym , ogólnie potrzebującym, proces starzenia się społeczeństwa w obszarze polityki senioralnej, proces kształcenia młodzieży i dorosłych celem przygotowania do dobrej, odpowiedzialnej pracy z potrzebującymi i na ich rzecz.
W chwilach wolnych dobre kino, muzyka a przede wszystkim zabawa z Krzysiem 1,5 - rocznym Wnuczkiem „oczkiem Babci”.
Za działalność publiczną i społeczną nagrodzona: Nagrodą Zespołową Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za zorganizowanie i realizację programu pomocowego dla seniorów i osób niepełnosprawnych, trzy -krotnie Nagrodą Marszałka Województwa Lubuskiego za zasługi i osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz liczne wyróżnienia.
berest.jpgSławomir Szenewald - członek Zarządu
Właśc. Sławomir [Jan] Szenwald. Filolog, germanista. Wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej [PWSZ] (1998-2016) i Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie (od 2016 roku). Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie (od 2018 roku). Tłumacz przysięgły.

Urodzony w Grudziądzu (wówczas woj. pomorskie). Z Gorzowem związany od 1990 roku. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Grudziądzu (1985) i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1991, Wydział Neofilologiczny, kierunek filologia germańska). Ukończył także studia podyplomowe Menedżer Oświaty w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Kaliszu (1998) oraz kilkadziesiąt kursów doskonalenia zawodowego i specjalistycznego w Polsce i za granicą (m.in. Austria, Niemcy, Wielka Brytania) z zakresu dydaktyki języków obcych, tłumaczeń, zapewnienia jakości w instytucjach oświaty i kultury. Członek Stowarzyszenia Literackiego "Prom" (2003) i Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Młodzieżowego (2003). Kierownik Sekcji Języka Niemieckiego przy Kolegium Języków Obcych w Gorzowie (1991), później wicedyrektor (1996) i dyrektor Zespołu Kolegiów Nauczycielskich (1997-1998). Od 1998 roku związany z PWSZ i Akademią im. Jakuba z Paradyża. M.in. twórca (1998) i przez wiele lat doradca Medioteki Goethe-Institut, działającej przy PWSZ (od 2016 roku Akademia im. Jakuba z Paradyża), a także kierownik Zakładu Języka Niemieckiego (1998-2012).Jolanta Bach - sekretarz Zarządu
Sekretarz Zarządu. Wykształcenie średnie. Pracuję jako urzędnik państwowy.
Jestem osoba zamężną, mam córkę Marzenę z wykształcenia mgr inż. ds. technologii ochrony środowiska i syna Marka z wykształcenia mgr administracji. Uwielbiam wyjazdy w góry. Najlepiej wypoczywam wśród przyrody. Lubię góry, lasy i jeziora .W naszym kraju znajduje się wiele pięknych zakątków, które możemy zwiedzić. Spacer po leśnych trasach spacerowych, trasach górskich, nie tylko przynosi mi wielką satysfakcję, ale również poprawia stan mojego zdrowia, pozwala cieszyć się każdym kolejnym krokiem, każdym oddechem, każdą czynnością. Daje także możliwość poznawania różnych ludzi, z którymi można prowadzić ciekawe rozmowy.
„ Bo to podróż daje Ci najwięcej szczęścia, a nie jej ostateczny cel. „